Wypadek na przejeździe kolejowym – ćwiczenia

Wypadek na przejeździe kolejowym – ćwiczenia

W Bytomiu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym miał miejsce wypadek pociągu przewożącego licealistów. Lokomotywa z dużą siłą uderzyła w samochód osobowy. Ze zgłoszenia jednoznacznie wynika, że jest to zdarzenie komunikacyjne o charakterze masowym. Poszkodowanych jest około 15 osób.

Brzmi groźnie, ale to na szczęście tylko krótki opis scenariusza działań mundurowych pod kryptonimem „WAGON”, zorganizowanych przez bytomską policję. W ćwiczeniach praktycznych, które zorganizowano w Stroszku, uczestniczyli policjanci z bytomskiej komendy oraz strażacy. Pokrzywdzonych pasażerów zagrali uczniowie klas mundurowych z bytomskiej szkoły przy ulicy Webera. Zadaniem mundurowych było zabezpieczenie miejsca wypadku drogowego oraz pomoc rannym osobom. Policjanci podejmowali także działania związane ze ścisłą współpracą ze strażakami oraz miejskimi służbami odpowiedzialnymi za sytuacje kryzysowe. Ponadto wykonywali wszelkie niezbędne zadania związane z wypadkiem w ruchu lądowym.

Celem ćwiczeń było między innymi sprawdzenie mobilności wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście. Doskonalenie pracy sztabu oraz procesów decyzyjnych związanych z zagrożeniem katastrofą w ruchu lądowym. Po analizie działań służb na miejscu wypadku obserwatorzy ćwiczeń: podinsp. Dariusz Dziurka – Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu, bryg. Krzysztof Giel, st. kap. Tomasz Rutkowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu oraz pani Monika Habińska – Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych, przekażą swoje spostrzeżenia i uwagi uczestnikom ćwiczeń.

W działaniach nikt nie ucierpiał a widoczne obrażenia uczestników zostały ucharakteryzowane dla potrzeb szkoleniowych.

Previous Tragiczne zderzenie fiata z tramwajem
Next Hulajnoga

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci przejęli podróbki warte prawie milion złotych

Policjanci z Bytomia przejęli prawie 800 sztuk towarów z podrobionymi znakami firmowymi znanych światowych marek. Podróbki zabezpieczono w sklepie w centrum miasta, prowadzonym przez 31-letnią bytomiankę. Właścicielce „lewego” towaru może

Wiadomości 0 Comments

Policyjny dozór dla dilera narkotyków i jego klienta

Bytomscy kryminalni przejęli ponad 1000 porcji narkotyków wartych blisko 5 tys. zł. Zatrzymano 29-letniego dilera oraz jego 37-letniego klienta. Mężczyźni wpadli podczas transakcji przy ul. Piekarskiej. Bytomianie usłyszeli już zarzuty.

Wiadomości 0 Comments

Śląscy policjanci odzyskali warte milion złotych części samochodowe

Silniki, skrzynie biegów, elementy karoserii – te i inne części pochodzące ze skradzionych samochodów, odzyskali kryminalni z KWP w Katowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. W wyniku wspólnych działań przeprowadzonych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź