Wybuch gazu w kamienicy w Bytomiu

Wybuch gazu w kamienicy w Bytomiu

Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczyny wybuchu gazu, do którego doszło dzisiaj w jednym z mieszkań w kamienicy w Bytomiu. W wyniku eksplozji śmierć poniosła 39-letnia kobieta i jej dwie, kilkuletnie córki. Ranne zostały także cztery osoby, które trafiły do szpitala. Wśród służb pracujących przez wiele godzin na miejscu zdarzenia obecni byli policjanci z Bytomia oraz katowickiej komendy wojewódzkiej.

Do zdarzenia doszło kilka minut po 13.00, w kamienicy przy ulicy Katowickiej. Oprócz policji, na miejscu natychmiast pojawili się strażacy, którzy przystąpili do akcji ratowniczej. Ewakuowano łącznie 25 mieszkańców trzypiętrowego budynku. Niestety, w mieszkaniu na parterze, w którym najprawdopodobniej doszło do eksplozji, zginęła 39-letnia kobieta oraz jej dwie, kilkuletni córki. W zdarzeniu ucierpiało także trzech innych lokatorów budynku oraz kobieta, która w chwili wybuchu przechodziła obok kamienicy. Ciężko ranna 62-latka trafiła do szpitala.
W związku z eksplozją, z użytku wyłączono sześć mieszkań. Powołano sztab kryzysowy, w ramach którego otoczono opieką mieszkańców. Wszystkim lokatorom kamienicy zapewniono mieszkania zastępcze.

Na miejscu przez wiele godzin pracowali strażacy, grupa poszukiwawcza oraz policjanci. Z ramienia kierownictwa katowickiej komendy wojewódzkiej, policyjnymi czynnościami dowodził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, mł. insp. Mariusz Krzystyniak.

Śledczy wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Previous Kryminalni przejęli narkotyki
Next Oszust wyłudził 19 tys. złotych

Może to Ci się spodoba

Bytom na Sygnale 0 Comments

Poszukiwany Roman Tkocz

Policjanci z Piekar Śląskich poszukują Romana Tkocz. 58-latek jest poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby poszukiwanej proszone są o kontakt z

Bytom na Sygnale 0 Comments

POSZUKIWANY POSIADAŁ NARKOTYKI

51-latek poszukiwany przez bytomski sąd wpadł w ręce policjantów z Rostka. Podczas kontroli stróże prawa znaleźli przy mężczyźnie także narkotyki. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Bytom na Sygnale 0 Comments

POSZUKIWANY POSIADAŁ MARIHUANĘ

Poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia do Aresztu Śledczego wpadł w ręce kryminalnych z Rostka. Przy zatrzymanym 29-latku policjanci znaleźli narkotyki. Za posiadanie środków odurzających mężczyzna może spędzić w więzieniu kolejne 3

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź