Wskazówki dotyczące zachowania bezpieczeństwa cennych danych firmy

Wskazówki dotyczące zachowania bezpieczeństwa cennych danych firmy

Wygląda na to, że każdego dnia czytamy o kolejnym naruszeniu danych, w którym firma straciła cenne dane klienta na rzecz hakera. Banki i firmy ubezpieczeniowe są naturalnym celem, ale faktem jest, że każda firma przechowuje informacje, które mogą być cenne dla przestępców. Jeśli prowadzisz dokumentację płatności, dane pracowników lub informacje o klientach, które posiadasz to warto jest zadbać o bezpieczeństwo tych danych.

Tematy, które należy uwzględnić w polityce bezpieczeństwa IT

To fakt, że Twoi pracownicy są online w pracy – z powodów zawodowych, a często osobistych. Ale czy zdają sobie sprawę z tego, jakie jest dopuszczalne wykorzystanie Internetu? Czy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest dobre hasło? Czy wiedzą, jak reagować w przypadku naruszenia danych?

Codziennie tworzymy nowe dane. Zbyt często nie zastanawiamy się nad tym, dokąd te dane zmierzają, ani jak je chronić. Bezpieczeństwo danych jest kluczowym problemem i powinno być częścią Twojego biznesplanu.

Jak bezpieczne są urządzenia w Twoim biurze?

Wraz z rozwojem Twojej firmy rosnącym zapotrzebowaniem na czas, uwagę i zasoby. Jednym z obszarów często pomijanych jest bezpieczeństwo Twoich cyfrowych kopiarek i drukarek wielofunkcyjnych (MFP). W miarę jak firma staje się coraz bardziej mobilna, a drukowanie cyfrowe przez mobilnych pracowników staje się coraz bardziej rozpowszechnione, niezwykle ważne staje się zajęcie się kwestią bezpieczeństwa Państwa firmy.

Jeśli jesteś jak większość współczesnych firm, korzystasz z bezprzewodowych drukarek lub kopiarek w miejscu pracy. Jednak wiele organizacji nie zdaje sobie sprawy z ogromnego zagrożenia bezpieczeństwa, jakie stanowi ta technologia bezprzewodowa, jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczona. Jeśli urządzenie bezprzewodowe nie jest zabezpieczone, istnieje możliwość, że haker będzie miał dostęp do drukarki.

Na co należy uważać?

Phishing, DoS, bomba logiczna – terminologia zagrożeń cybernetycznych może być myląca i trudna do śledzenia w ciągle zmieniającym się krajobrazie bezpieczeństwa. Ale ważne jest zrozumienie najnowszych zagrożeń, aby móc opracować kompleksowy protokół bezpieczeństwa.

Złośliwe oprogramowanie jest używane przez hakerów w celu uzyskania dostępu do systemu komputerowego i poufnych informacji. Tego typu ataki cybernetyczne mogą sparaliżować Twoją firmę i być kosztowne oraz czasochłonne w procesie odzyskiwania danych. Twoją najlepszą obroną przed atakiem złośliwego oprogramowania jest zapobieganie mu za pomocą oprogramowania zabezpieczającego i edukacji pracowników.

Zwiększ bezpieczeństwo biurowe

Postępy technologiczne doprowadziły do eksplozji informacji. Są one bombardowane w wiadomościach e-mail, w mediach społecznościowych, na osobistym tablecie i smartfonie. To jak jesteś w kontakcie i coraz częściej to jak prowadzisz interesy, skądkolwiek jesteś, czy to w domu, czy w biurze. Także warto pamiętać o bezpieczeństwie swojej firmy i zadbać o to już teraz.

https://coworkings.pl/

Previous Jak sprawić, by samochód wyglądał jak nowy dzięki chromowanym akcesoriom?
Next Sekrety wosku samochodowego

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Branża PR chce walczyć z nieuczciwymi praktykami w przetargach. Przygotowuje kodeks dobrych praktyk

Aż 70 proc. specjalistów z branży public relations spotyka się z nieuczciwymi praktykami w przetargach na zakup usług PR. Zdarza się, że firmy organizują je wyłącznie po to, aby porównać ceny albo zebrać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź