Wskazówki dotyczące zachowania bezpieczeństwa cennych danych firmy

Wskazówki dotyczące zachowania bezpieczeństwa cennych danych firmy

Wygląda na to, że każdego dnia czytamy o kolejnym naruszeniu danych, w którym firma straciła cenne dane klienta na rzecz hakera. Banki i firmy ubezpieczeniowe są naturalnym celem, ale faktem jest, że każda firma przechowuje informacje, które mogą być cenne dla przestępców. Jeśli prowadzisz dokumentację płatności, dane pracowników lub informacje o klientach, które posiadasz to warto jest zadbać o bezpieczeństwo tych danych.

Tematy, które należy uwzględnić w polityce bezpieczeństwa IT

To fakt, że Twoi pracownicy są online w pracy – z powodów zawodowych, a często osobistych. Ale czy zdają sobie sprawę z tego, jakie jest dopuszczalne wykorzystanie Internetu? Czy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest dobre hasło? Czy wiedzą, jak reagować w przypadku naruszenia danych?

Codziennie tworzymy nowe dane. Zbyt często nie zastanawiamy się nad tym, dokąd te dane zmierzają, ani jak je chronić. Bezpieczeństwo danych jest kluczowym problemem i powinno być częścią Twojego biznesplanu.

Jak bezpieczne są urządzenia w Twoim biurze?

Wraz z rozwojem Twojej firmy rosnącym zapotrzebowaniem na czas, uwagę i zasoby. Jednym z obszarów często pomijanych jest bezpieczeństwo Twoich cyfrowych kopiarek i drukarek wielofunkcyjnych (MFP). W miarę jak firma staje się coraz bardziej mobilna, a drukowanie cyfrowe przez mobilnych pracowników staje się coraz bardziej rozpowszechnione, niezwykle ważne staje się zajęcie się kwestią bezpieczeństwa Państwa firmy.

Jeśli jesteś jak większość współczesnych firm, korzystasz z bezprzewodowych drukarek lub kopiarek w miejscu pracy. Jednak wiele organizacji nie zdaje sobie sprawy z ogromnego zagrożenia bezpieczeństwa, jakie stanowi ta technologia bezprzewodowa, jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczona. Jeśli urządzenie bezprzewodowe nie jest zabezpieczone, istnieje możliwość, że haker będzie miał dostęp do drukarki.

Na co należy uważać?

Phishing, DoS, bomba logiczna – terminologia zagrożeń cybernetycznych może być myląca i trudna do śledzenia w ciągle zmieniającym się krajobrazie bezpieczeństwa. Ale ważne jest zrozumienie najnowszych zagrożeń, aby móc opracować kompleksowy protokół bezpieczeństwa.

Złośliwe oprogramowanie jest używane przez hakerów w celu uzyskania dostępu do systemu komputerowego i poufnych informacji. Tego typu ataki cybernetyczne mogą sparaliżować Twoją firmę i być kosztowne oraz czasochłonne w procesie odzyskiwania danych. Twoją najlepszą obroną przed atakiem złośliwego oprogramowania jest zapobieganie mu za pomocą oprogramowania zabezpieczającego i edukacji pracowników.

Zwiększ bezpieczeństwo biurowe

Postępy technologiczne doprowadziły do eksplozji informacji. Są one bombardowane w wiadomościach e-mail, w mediach społecznościowych, na osobistym tablecie i smartfonie. To jak jesteś w kontakcie i coraz częściej to jak prowadzisz interesy, skądkolwiek jesteś, czy to w domu, czy w biurze. Także warto pamiętać o bezpieczeństwie swojej firmy i zadbać o to już teraz.

https://coworkings.pl/

Previous Jak sprawić, by samochód wyglądał jak nowy dzięki chromowanym akcesoriom?
Next Sekrety wosku samochodowego

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak Profesjonalni Fotografowie drukują swoje zdjęcia?

Czy jesteś zainteresowany przeniesieniem swoich umiejętności fotograficznych na wyższy poziom? Jeśli uważasz, że masz oko do fotografii lub umiejętności, które pozwolą Ci przekształcić Twoją pasję w biznes, musisz znaleźć sposób

Strefa Biznesu 0 Comments

Od stycznia podatki dla firm będą uproszczone

Proponowane przez rząd ułatwienia podatkowe dla firm to prawdziwa rewolucja – ocenia Mariusz Rutke z Wyższej Szkoły Bankowej. Osoby zarabiające do tysiąca zł będą mogły nie rejestrować działalności. To dla nich szansa na wyjście z szarej

Strefa Biznesu 0 Comments

Tłumaczenia techniczne w języku angielskim

Tłumaczenie techniczne uważane jest za jeden z najtrudniejszych rodzajów tłumaczeń. Dzieje się tak ze względu na konieczność połączenia bardzo dobrej znajomości języka (języków), umiejętności tłumaczeniowych i zrozumienia tematu pracy. Tylko

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź