Skorzystaj z udogodnień komputeryzacji i wykonaj rozliczenie PIT online 2017

Skorzystaj z udogodnień komputeryzacji i wykonaj rozliczenie PIT online 2017

Niemal każdego roku w prawie podatkowym wprowadzane są zmiany. Nie wszyscy podatnicy śledzą je na bieżąco. Czasami gubimy się w gąszczu formularzy, wyjątków od reguł, i nie wiemy, z której ulgi możemy skorzystać. Nasze roczne rozliczanie PIT odkładamy na ostatnią chwilę, ponieważ wiemy , że nie będzie to bezstresowe zadanie. Ministerstwo Finansów zachęca do skorzystania z ułatwień, jakie ze sobą komputeryzacja niemal wszystkich dziedzin życia i rozliczenie PIT online 2017. Można to zrobić, wykorzystując interaktywne formularze zamieszczone na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów, lub skorzystać z jednego z bezpłatnych programów do rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych PIT,które można znaleźć na wielu stronach firm świadczących usługi z zakresu doradztwa podatkowego.

Zalety rozliczenia PIT online

W sytuacji , gdy skorzystamy z możliwości wybranego program i wykonamy rozliczenie PIT online 2017, problem z wyborem formularza i załączników a także odpisu odpowiedniej ulgi znika zupełnie. Pamiętajmy jednak, żeby upewnić się, że program z którego chcemy skorzystać jest aktualny i zawiera aktualną bazę wiedzy podatkowej, w tym formularze z załącznikami. Każda dostępna na rynku aplikacja do rozliczania podatku ma wbudowaną bazę danych, która  uwzględnia  aktualnie obowiązujące przepisy i formularze wraz z załącznikami. Przez cały proces wypełnienia formularza poprowadzi nas intuicyjny kreator, który jest wbudowany w wiele spośród darmowych programów do rozliczania PIT. Zaletą wypływającą ze zdecydowania się na rozliczenie PIT online 2017 jest także to że, w odróżnieniu od tradycyjnej papierowej formy, zrobione przez nas błędy mogą być szybko skorygowane. Pomijamy już fakt, że na wiele z pomyłek program po prostu nie pozwoli.Nie jest możliwe wysłanie nie podpisanej przez nas deklaracji PIT. Programy gwarantują szybkie, bezpieczne i łatwe rozliczenie PIT online 2017.

Usługa wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego, czyli PRF

Żeby sprawę rocznego zeznania podatkowego uczynić jeszcze łatwiejszą, nie tak dawno Ministerstwo Finansów udostępniło podatnikom na stronie www.mf.gov.pl nową usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego, czyli w skrócie PFR. W 2015, to jest w pierwszym roku funkcjonowania, usługa dotyczyła jedynie najpopularniejszego i najczęściej składanego formularza PIT-37, przeznaczonego dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Deklarację tę często składają wspólnie rozliczający się małżonkowie, warto zwrócić uwagę, że z usługi PFR mogą skorzystać podatnicy rozliczający się indywidualnie oraz wspólnie z drugą połową. Z PFR mogą skorzystać również rodzice samotnie wychowujący dziecko. W następnym roku PFR obejmowało również deklarację PIT-38, którą składają osoby fizyczne uzyskujące w roku podatkowym dochody pochodzące z kapitałów pieniężnych, między innymi ze sprzedaży akcji. PFR to wciąż nowa usługa i do tej pory niewiele osób z niej skorzystało. Jednak badania wskazują że wykonując rozliczenie PIT online 2017 więcej osób zdecyduje się na ułatwienie, jakim jest wstępnie wypełnione zeznanie (PFR) Usługa ta jest uruchamiana w połowie marca, ponieważ zawiera informacje z przekazanych przez pracodawców/płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych za poprzedni rok podatkowy.

Program PIT od PITax.pl Łatwe podatki dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych udostępniany jest nieodpłatnie organizacjom pozarządowym w celu wsparcia w zbiórce 1% podatku dochodowego na ich rzecz. Zapraszamy do przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie organizację.

Previous Areszt dla 26-latka za napad w bloku
Next Wieczorne zderzenie aut

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

18-latek po 9 dniach od odebrania prawa jazdy potrącił pieszą

Stróże prawa z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku z udziałem pieszej 77-latki. Bytomiankę na chodniku potrącił fiat kierowany przez 18-latka. Pokrzywdzona z obrażeniami trafiła do szpitala. Z ustaleń wynika,

Wiadomości 0 Comments

Gang 16-letnich włamywaczy w rękach policji

Kryminalni z Bytomia zatrzymali dwóch 16-latków. Młodzieńcy w ostatnich miesiącach włamali się do ponad 10 mieszkań na terenie Bytomia. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali również

Wiadomości 0 Comments

Narkotyki nie trafią na bytomskie ulice

Policjanci z bytomskiej komendy zatrzymali 17-latka, który ukrywał narkotyki w mieszkaniu. Stróże prawa przejęli ponad 200 gram amfetaminy oraz ponad 50 gram marihuany o czarnorynkowej wartości około 6 tys. zł.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź