Redmi Note 5

Redmi Note 5

Smartfon Redmi Note 5 marki Xiaomi wyróżnia się dużym ekranem, solidnym procesorem oraz dużymi zasobami pamięci. Pojawia się pytanie czy warto w taki smartfon zainwestować.

Budowa telefonu

Firma Xiaomi projektuje telefony, których trudno jest nie rozpoznać. Powstają z tworzyw sztucznych z dodatkiem aluminium. Dokładnie tak samo jest w przypadku  Redmi Note 5. Zastosowane tworzywa charakteryzują się jednak solidnością wykonania. Są również perfekcyjnie spasowane. Z przodu znajduje się wysokiej jakości szkło Gorilla Glass. Front zwraca uwagę minimalistycznym wyglądem. Jest jednak niezwykle estetyczne. Wszystko za sprawą cienkich ramek, a także braku elementów w dolnej części. Z prawej strony producent zdecydował się umieścić przyciski funkcyjne. Po drugiej stronie znajduje się z kolei tacka czytników kart. Producent postawił na tradycyjne rozmieszczenie poszczególnych elementów na telefonie. W efekcie nie ma żadnych problemów z jego obsługą. Moduł aparatów umieszczono z tyłu, w lewym górnym rogu. Pomiędzy obiektywami znajduje się dioda doświetlającą. Poniżej ulokowano czytnik linii papilarnych.

Komfort i sprawność użytkowania

Smartfon  Xiaomi Redmi Note 5 ma dość wysoką wagę. Wynosi ona bowiem aż sto osiemdziesiąt jeden gramów. Trzeba jednak pamiętać, że ten smartfon z sześciocalowym wyświetlaczem jest bardzo wygodny. Producent postawił na wydłużony kształt. Sprawia to, że obsługa telefonu jedną ręką jest poważnie utrudniona. Aby jednak rozsunąć belkę systemu, wystarczy gest na dole ekranu. Obudowę wykonano naprawdę solidnie. Nie należy obawiać się, że szybko pokryje się ona zarysowaniami. Nie ślizga się również w dłoni. Producent dołączył do swojego smartfona etui, którego jakość jest jednak dość przeciętna. Smartfon zachwyca wygodą obsługi. Przyciski są naprawdę łatwo wyczuwalne, korzystanie z nich bardzo wygodne. Czytnik linii papilarnych charakteryzuje się szybkim działaniem, jest również bardzo precyzyjny. Jak większości smartfonów marki Xiaomi, tak również i tutaj jest wklęsły. Producent zadbał również o odpowiednie umiejscowienie diody powiadomień. Niestety, zamiast nowoczesnego USB C mamy microUSB. Brak również czujnika NFC. Telefon nie ma również certyfikatu, który potwierdzałby odporność obudowy na pył oraz wilgoć.

Wyświetlacz

Ten smartfon ma wyświetlacz 5,99 cala. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik, zwłaszcza, jeśli zauważymy, że producent zastosował rozdzielczość Full HD+. Świetnie działa skala jasności, która bardzo dobrze sprawdza się zarówno nocą, jak i w bardzo słoneczny dzień. Kolory prezentują się świetnie. Wyjątkiem jest czerń, która jest nieco spłycona, a także biel, która w ustawieniach domyślnych jest dość chłodna.

Wydajność pracy i system

Smartfon ma system operacyjny Android 8.1 Oreo. Pozwala między innymi na sterowanie gestami zamiast używania przycisków. Plusem jest możliwość konfiguracji kolorów, a także wybudzania telefonu za pomocą podwójnego stuknięcia w ekran. Recenzenci zwracają jednak uwagę, że telefon ma zdecydowanie zbyt mało skrótów. Brakuje mu również ikon powiadomień.

Więcej na xiaomiredminote.pl

Previous Mundurowi o bezpieczeństwie w wakacje
Next Recenzja Pocophone F1 od Xiaomi

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Profilaktyka w Klubie Integracji Społecznej

Jak można się obronić przed przestępcami, jak postępować by nie pozwolić się okraść, i co trzeba zrobić, gdy dojdzie do przestępstwa? To tematy poruszane podczas spotkania z uczestnikami zajęć reintegracji

Wiadomości 0 Comments

Areszt dla 34-latki za rozbój

Tymczasowy areszt dla 34-letniej bytomianki. Kobieta w sobotę zagroziła pobiciem 29-latkowi i zabrała mu ponad 150 zł. Ponadto śledczy ustalili, że zatrzymana dopuściła się innych przestępstw na szkodę tego samego

Wiadomości 0 Comments

Klasy policyjne w bytomskiej komendzie

Młodzież z klas o profilu policyjnym odwiedziła bytomską komendę. Prawie 40 uczniów ze szkoły przy ul. Webera poznało „od środka” miejscową policję. Nastolatkowie z wielką uwagą słuchali mundurowych, którzy opowiadali

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź