Oszust wyłudził 19 tys. złotych

Oszust wyłudził 19 tys. złotych

Pracownik administracji, wodociągów, funkcjonariusz Policji, czy wnuczek – to tylko kilka metod, jakimi posługują się sprawcy dokonujący kradzieży i oszustw na szkodę osób starszych. Bytomska Policja apeluje o rozwagę. Nie dajmy się oszukać!

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Z mieszkającą przy ulicy Orzegowskiejseniorką skontaktowała się telefonicznie kobieta twierdząc, że jest pracownikiem jednego z banków i ma do dostarczenia przesyłkę. Po chwili na telefon zadzwonił mężczyzna i przedstawił się jako funkcjonariusz policji z Katowic. Wyjaśnił seniorce, że rozpracowuje tajną grupę wyłudzającą pieniądze, a kobietą z którą rozmawiała jest złodziejką. Nieznajomy zapytał seniorkę o posiadane oszczędności, a następnie polecił aby przekazała je policjantowi, który przyjdzie po nie do mieszkania. Seniorka wykonała polecenie i przekazała fałszywemu funkcjonariuszowi oszczędności w kwocie 19 tysięcy złotych.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa prosimy o kontakt osobisty w Komisariacie Policji IV przy ul. Zabrzańskiej 91 lub telefoniczny pod numerem 323963810 albo dzwoniąc do najbliższej jednostki policji na numery telefonów alarmowych 112 i 997.

PAMIĘTAJMY:

  • – nie należy przelewać lub przekazywać pieniędzy obcej osobie
  • – Policjanci nigdy nie proszą o przelanie pieniędzy na konto lub przekazanie im gotówki osobiście
  • – będąc w domu zawsze zamykajmy drzwi
  • – jeśli musimy wpuścić do domu obcą osobę, nie pozostawiamy jej nawet na chwilę samej w mieszkaniu

 

Kolejny raz ostrzegamy przed obdarzaniem nadmiernym zaufaniem obce osoby. Prosimy też, by ostrzegać o takich sytuacjach swoich rodziców i dziadków, chroniąc w ten sposób ich samych, a także ich dobytek przed przestępcami.

Previous Wybuch gazu w kamienicy w Bytomiu
Next Leczenie kanałowe zębów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pijany pieszy wpadł pod auta

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem pieszego. Przy ul. Strzelców Bytomskich pieszy przebiegający przez jezdnię został potrącony przez dwa samochody. Na skutek potrącenia bytomianin doznał ogólnych obrażeń.

Wiadomości 0 Comments

Złodzieje ujęci na gorącym uczynku

Policjanci z Miechowic na gorącym uczynku zatrzymali złodziei słodyczy. 20-latek i jego 15-letni kolega ukradli ze sklepu łakocie warte 1150 złotych. Bytomianie wpadli dzięki czujności pracownika ochrony sklepu. Starszy ze

Wiadomości 0 Comments

17-letni diler narkotyków w policyjnych rękach

Kryminalni z komisariatu w Stroszku zatrzymali 17-letniego dilera i przejęli ponad 160 porcji narkotyków. Nastolatek wpadł w mieszkaniu przy ul. Strzelców Bytomskich. Za handel narkotykami grozi mu do 10 lat

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź