Kultowe zabawki dla dzieci

Kultowe zabawki dla dzieci

Każdy z nas ma zabawki, które przypominają mu o cudownych czasach dzieciństwa. Te popularne produkty przywodzące na myśl nostalgiczne wspomnienia sprawiają, że pragniemy również i swoim dzieciom kupić coś, co po latach będą wspominać z uśmiechem na twarzach. Jednak wybór odpowiedniej zabawki powinien być dyktowany nie tylko jej wyglądem i chęcią sprawienia przyjemności dziecku, ale również wartościami edukacyjnymi, jakie płyną z zabawą nimi. To właśnie to połączenie rozrywki i nauki sprawia, że zabawki przechodzą do historii jako kultowe. Lecz w jaki sposób wybrać tego typu zabawkę?

Na co zwracać uwagę?

Chcąc kupić dziecku wartościowy prezent, którym będzie się cieszyło przez długi czas, a jednocześnie będzie mogło przy okazji zabawy nauczyć się czegoś wartościowego, co pomoże mu w życiu, trzeba wiedzieć, w jaki sposób wybierać tego typu produkty. Nie mogą być on jedynie ładne i modne. By naprawdę zachwyciły dziecko i pomogły mu się rozwijać, muszą mieć wartości edukacyjne – są to takie cechy zabawek, które sprawiając, że podczas korzystania z nich maluch może się czegoś nauczyć. A nauki płynące z zabawy mogą być przeróżne: rozwijanie zręczności, logicznego myślenie, koordynacji ruchowej, myślenia przestrzennego, kompetencji językowych i społecznych, rozwijanie zmysłu estetyki, nauka podstawowej wiedzy, takie jak: pisania, czytanie i liczenie. Widzisz więc, że korzyści z zabawek może być wiele, dlatego warto wykorzystać okazję, by połączyć przyjemne z pożytecznym w przyjemny sposób.

By wybrać odpowiednią zabawkę, musisz więc przede wszystkim zastanowić się, jakie płyną z niej wartości edukacyjne. Wystarczy spojrzeć na dany produkt trzeźwym okiem i odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań, takich jak chociażby:

  • Jaka jest tematyka zabawki?
  • W jaki sposób się nią bawi?
  • Co robi dziecko podczas zabawy?
  • Czego się w ten sposób uczy?

Kilka prostych, niepozornych pytań wystarczy, by szybko zweryfikować, czy dana zabawka jest odpowiednia. Maluchy uczą się poprzez poznawanie świata, dlatego każdy produkt będzie dla nich pewnego rodzaju nauką. Nie daj się jednak zwieść! Nie każda umiejętność jest dziecku potrzeba, a część z nich jest nawet niepożądana. By więc mieć pewność, że maluch nauczy się tego, co będzie dla niego dobre, dobieraj zabawki odpowiednio do jego wieku.

Bezpieczne, rozwijające zabawki

Produkty takie jak Invizimals czy planszówki, jak klasyczne Monopoly, zawierają informacje dotyczące sposobu użytkowania i przeznaczenia wiekowego. Znajdują się one na opakowaniach bądź w karcie produktu w zabawkarskim sklepie internetowym. Dlatego też warto zwracać na nie uwagę, bo w prosty sposób pomogą ci podjąć odpowiednią decyzję. Zabawki dla starszych dzieci nie tylko mogą uczyć czegoś, co w danym wieku dziecka jest nieodpowiednie, ale mogą się również okazać zbyt trudne, przez co maluch bardzo szybko straci nimi zainteresowania. Z kolei zabawki dla znacznie młodszych dzieci nie nauczą twojej pociechy niczego nowego, a ich niski poziom trudności nie będzie również sprzyjał rozwojowi umysłowemu oraz szybko znudzi się maluchowi. By więc zaoszczędzić pieniądze, najlepiej kupować produkty odpowiednie do wieku malucha.

Zwracaj również uwagę materiały i jakość wykonania zabawek oraz na obecność małych elementów, które mogą zostać przez dzieci połknięte. Oryginalne zabawki sprzedawane na polskim rynku powinny zawierać unijne certyfikaty, takie jak GOTS, CE czy Oeko-Tex Standard 100 w przypadku produktów wykonywanych z różnego rodzaju tkanin. Ich posiadanie świadczy o wysokiej jakości i bezpieczeństwie dla dzieci, jednak nawet jeśli zabawka jest nimi opatrzona, zawsze warto samodzielnie się jej przyjrzeć i ocenić, czy będzie odpowiednia dla twojego maluszka. Każde dziecko jest inne i potrzebuje innego rodzaju zabawek, dlatego trzeba myśleć indywidualnie.

Jakie zabawki wybierać?

Wiedząc już, w jaki sposób wybierać wartościowe produkty, można przejść do wybierania ich. Najłatwiej zrobić to w dziale z zabawkami w sklepach bądź przez internet. Druga opcja doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które nie mają zbyt wiele czasu i nie przepadają za długimi wizytami w sklepach. Za pomocą kilku kliknięć, wykorzystując pomocne filtry, znaleźć można doskonałej jakości produkty, w tym równie te licencyjne, jak lalki Monster High czy zabawki z serii Stacyjkowo. Umiejąc odróżnić wartościowe i odpowiednie dla dziecka produkty od tych, które nie pasują do waszych potrzeb, bez trudu odsiejesz ziarna od plew i zdobędziesz zabawkę, która wzbudzić uśmiech na twarzy twojego dziecka. Jeśli zaś podejdziesz do zakupu naprawdę poważnie, poczytasz opinie na temat produktów, znajdujące się w komentarzach, przeczytasz ich recenzje na blogach tematycznych i sprawdzisz oceny na popularnych, rzetelnych portalach opiniotwórczych, z pewnością uda ci się znaleźć taką zabawkę, która podbije serce twojej pociechy i sprawi, że po latach z czystym sumieniem będzie mogła nazwać ją kultową i sama zapragnie sprezentować taką swoim dzieciom.

Previous Złodzieje ujęci na gorącym uczynku
Next Kryminalni przejęli ponad 1,5 tys. porcji narkotyków

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Żyjemy w świecie, w którym rządzą mężczyźni. Kobietom wciąż brakuje odwagi

Zdaniem aktorki ruch feministyczny w Polsce jest coraz mocniejszy i bardziej słyszalny. Wciąż pozostaje jednak wiele tematów tabu, do których należy problem przemocy domowej. Gwiazda uważa ponadto, że Polkom wciąż brakuje odwagi

Life&Style 0 Comments

Wyjazd zagraniczny na narty bez polisy może być bardzo kosztowny

Koszty leczenia narciarskich kontuzji za granicą są znacznie wyższe niż w Polsce. Nie mówiąc już o kosztach ewentualnego transportu poszkodowanego ze stoku do szpitala. Dlatego wyjazd bez specjalnej turystycznej polisy może być

Life&Style 0 Comments

Źle wykonaną usługę kosmetyczną czy fryzjerską można reklamować

Klient może złożyć reklamację na źle wykonane usługi fryzjerskie czy kosmetyczne – przypomina Katarzyna Chwesiuk, prawnik z Federacji Konsumentów. Tak zawarte umowy to umowy o dzieło. Można się domagać obniżenia ceny, zwrotu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź