Jak często powinieneś myć swój samochód?

Jak często powinieneś myć swój samochód?

Twój samochód to poważna inwestycja i wydajesz na jego utrzymanie tonę pieniędzy – wymianę oleju, obroty opon, klocki hamulcowe. Ale czy kiedykolwiek rozważałeś coś tak prostego, jak mycie samochodu, jako inwestycję? Jak często trzeba to robić i jak ważne jest to zadanie?

Czasami jest to oczywiste, gdy samochód potrzebuje myjni. Na przykład po długim dniu jazdy w dół zakurzonej, żwirowej drogi. Albo kiedy to stado ptaków celuje w maskę Twojego samochodu, gdy Ty zaparkujesz pod tym, co uważasz za idealne drzewo cieniujące.

Ale co z myciem samochodu w ramach jego ogólnego harmonogramu konserwacji? Czy robisz to w celu ochrony lakieru i zminimalizowania rdzy, aby można było jeździć nim na zawsze, czy też w celu utrzymania samochodu w nieskazitelnym stanie dla wyższej wartości odsprzedaży później, istnieje kilka powodów, aby regularnie myć swój samochód.

Jak często jest wystarczająco dużo?

Większość ekspertów zaleca mycie samochodu co około dwa tygodnie przez cały rok. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której jest dużo soli – albo z pobliskiego oceanu, albo z ciężarówek z solą na zimowych drogach – prawdopodobnie powinieneś myć ją bardziej, ponieważ sól może powodować korozję metalu i rdzę.

Ci, którzy spędzają dużo czasu jeżdżąc przez backcountry, powinni dać swojemu samochodowi trochę więcej TLC, jak również. Powyższy ptasi biznes jest wystarczająco kwaśny, aby zjeść przez lakier samochodu, jeśli jest pozostawiony zbyt długo. To samo dotyczy martwych robaków i soków z drzew, więc należy je zmywać w razie potrzeby.

Twój samochód może jeździć dłużej pomiędzy myjniami w zależności od tego, czy nie prowadzisz go codziennie, czy trzymasz go w garażu i z dala od żywiołów.I choć możemy mycie samochodów uznać za letnią czynność, to w zimie trzeba częściej myć samochód. Sól z dróg jest jednym z najgorszych przestępców i może siać spustoszenie na karoserii samochodu. Częstsze wyjazdy do myjni, zwłaszcza z ręcznymi różdżkami ciśnieniowymi, pomogą chronić samochód przed gromadzeniem się soli.

Oczywiście, wnętrze samochodu jest narażone na działanie mniejszej ilości soli i mniej martwych robaków, ale nadal musi być oczyszczone. Użyj węża próżniowego, aby wydostać wszelkie cząsteczki (sierść psa, suche płatki zbożowe, kawałki wysuszonych liści) z szczelin siedzeń i z dywaników podłogowych. Jeśli podczas odkurzania znajdziesz jakieś plamy, możesz je usunąć za pomocą odkurzacza do plam tapicerki. Grube siedziska można czyścić prostym roztworem ciepłej wody i delikatnym detergentem.

Skórzane siedzenia muszą być jednak czyszczone i kondycjonowane, aby zapobiec pękaniu i starzeniu się skóry, przynajmniej co trzy miesiące. Jeśli dużo jeździsz (powiedzmy na żywo) lub wnętrze Twojego samochodu jest wystawione na działanie słońca, kondycjonuj skórę co dwa miesiące.

Woskowanie i detalowanie

Większość samochodów wymaga dobrej aplikacji wosku co najmniej dwa razy w roku. Możesz sprawdzić, czy potrzebujesz nowego lakieru, plując odrobiną wody na samochód. Jeśli się zepsuje, jesteś dobry. Jeśli nie, to Twój samochód potrzebuje dobrego wosku.

Wosk nie tylko sprawia, że twój pojazd jest lśniący i ładny. Pomaga również tym korozyjnym substancjom, o których mówiliśmy – soli, sokowi, robakom, ptasim interesom i innym – zsunąć się

z lakieru. Jeśli tak się nie stanie, wosk przynajmniej zapewni dodatkową warstwę ochrony pomiędzy obraźliwym brudem i śmieciami a lakierem.

Wreszcie, jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla siebie (i swojego samochodu) jest uzyskanie go szczegółowo. Pomyśl o tym jak o skrupulatnym czyszczeniu sprężynowym swojego samochodu, wewnątrz i na zewnątrz. Większość szczegółowych prac obejmuje wszystko, od odkurzania każdego ostatniego cala wnętrza po czyszczenie kratki samochodu za pomocą szczoteczki do zębów. Tony firm oferują tę usługę, a ceny różnią się od siebie, ale mogą sięgać nawet 100 dolarów lub więcej, choć możesz zrobić to samo po południu.

Mimo, że twój samochód może czuć i pachnieć czysto po dobrym dopracowaniu szczegółów, nie jest to coś, co musisz robić bardzo często. Proste mycie co dwa tygodnie, wosk co najmniej co sześć miesięcy i podstawowe czyszczenie wnętrza co kilka miesięcy powinno utrzymać Twój samochód (i inwestycję) w najlepszym stanie.

https://autodetailing.edu.pl/poradniki-i-ciekawostki/onbv/czeste-mycie-auta-niszczy-jego-zycie-i-lakier.html

Previous 5 Korzyści płynących z makijażu mineralnego
Next Zagrożenia i oznaki wynikające z uzależnienia od marihuany

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Statystyczny polski kierowca traci w korkach 3,3 tys. zł rocznie

3,8 mld zł kosztowały w 2015 roku polskich pracujących kierowców korki w siedmiu największych polskich miastach. Oznacza to wzrost wobec poprzedniego roku, w którym udało się nieco zredukować te wartości. Na statystycznego kierowcę

Motoryzacja 0 Comments

Rośnie zainteresowanie klientów autami poleasingowymi

Polacy często kupują używane samochody. Systematycznie rośnie ich import, kupujemy także coraz więcej aut krajowego pochodzenia. Klienci indywidualni chętnie poszukują aut poleasingowych – wynika z obserwacji firm z branży. W Polsce hasło

Motoryzacja 0 Comments

Sekrety wosku samochodowego

Odpowiedź na pytanie o to, jaki wosk samochodowy możemy uznać za najlepszy, nie jest wcale prosta. Wile zależy od tego, czego właściwie oczekujemy od tego rodzaju rozwiązania. Nie każdy wosk

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź