Hulajnoga

Hulajnoga

Przy wyborze własnego środka transportu po mieście przede wszystkim przychodzi do głowy rower lub łyżworolki. Jednak to nie jedyne sprzęty, które pozwalają na szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce czy wykonywanie trików. Dobrym pomysłem jest zakup hulajnogi. Produkty te wciąż cieszą się dużą popularnością, a bogata oferta sklepów sportowych pozwala zaopatrzyć się w hulajnogę nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Co warto wiedzieć o takim produkcie?

Hulajnoga to dość specyficzne urządzenie, które składa się z deski na kółkach i drążka kierowniczego. Standardowa hulajnoga posiada dwa koła, jednak niektóre modele przeznaczone dla najmłodszych użytkowników mogą mieć ich trzy lub nawet cztery. Jak poruszać się na hulajnodze? To bardzo proste, bowiem wystarczy stanąć jedną nogą na platformie, a drugą odpychać się od podłoża. Właśnie dzięki łatwości obsługi tego typu sprzęt jest tak bardzo lubiany przez dzieci. O czym nie wolno zapominać, aby zaopatrzyć się w dobry model?

Hulajnoga dla dzieci

Aby zaproponować dziecku rozrywkę na świeżym powietrzu, można zakupić mu hulajnogę. To idealny produkt do zabawy na dworze, który stanowi alternatywę dla roweru, rolek czy innych sprzętów tego typu. Ponadto hulajnoga nie jest bardzo droga, dzięki czemu nie nadwyręży zbytnio domowego budżetu. Można na niej nie tylko jeździć, ale też wykonywać różne triki. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę, kupując hulajnogę dla swojej pociechy?

  1. Materiał – dobra hulajnoga dla dzieci to produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów. Do wyboru są modele plastikowe, aluminiowe lub stalowe. Hulajnogi plastikowe są najtańsze, ale i najmniej trwałe. Lepiej zdecydować się na hulajnogę stalową lub aluminiową, ale też niezbyt ciężką.
  2. Kółka – powinny być poliuretanowe i niezbyt duże (o średnicy około 100 mm), jeśli dziecko będzie poruszało się na płaskim terenie, np. po chodniku czy asfaltowych alejkach w parku. Do bardziej wyczynowej jazdy, np. po nierównych ścieżkach w lesie, przydadzą się większe koła (o średnicy powyżej 120 mm) i pompowane. Ważna jest także twardość kół. Początkującym użytkownikom poleca się koła miękkie (74A – 82A), natomiast do jazdy agresywnej niezbędne będą kółka twarde (86A lub więcej).
  3. Łożyska – kolejny bardzo istotny element hulajnogi. Oznaczone są symbolem ABEC oraz cyfrą. Im jest ona większa, tym hulajnoga jest szybsza. Młodszym dzieciom poleca się hulajnogi z łożyskiem ABEC3, nieco większym pociechom można zaproponować hulajnogę o łożysku ABEC5 lub ABEC7.
  4. Atesty i certyfikaty – każda hulajnoga dla dziecka powinna posiadać specjalne dokumenty, które gwarantują, że może być przez nie bezpiecznie użytkowana.

Hulajnoga dla dorosłych

Wbrew pozorom hulajnoga to nie tylko zabawka dla dziecka. Tego typu sprzęt jest dziś dostępny również dla dorosłych. Jaka hulajnoga będzie najlepsza dla starszych użytkowników? Przede wszystkim większa od dziecięcej i dobrana do potrzeb danej osoby. W sklepach można bowiem zaopatrzyć się nie tylko w uniwersalną hulajnogę rekreacyjną, ale także w hulajnogę turystyczną z siedziskiem i silniczkiem oraz hulajnogę wyczynową, która pozwoli na wykonywanie trików. Jeśli ktoś chce używać hulajnogi jako transportu na co dzień, np. do pracy, powinien zdecydować się na model relatywnie lekki o sporych średnio twardych kołach poliuretanowych lub pompowanych (o średnicy powyżej 120 mm), szerokiej desce i regulowanej kierownicy.

Hulajnoga to sprzęt, który już od wielu lat cieszy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pozwala na szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce, a do tego sprawia wiele frajdy. Hulajnoga dla dzieci powinna być bezpieczna, dobrana do wzrostu dziecka i jego umiejętności oraz solidnie wykonana. Każdy rodzic nie powinien też zapominać o zakupie dla dziecka kasku i ochraniaczy na łokcie oraz kolana. A jaka hulajnoga będzie właściwa dla osoby dorosłej? Przede wszystkim wytrzymała, szybka i o odpowiedniej nośności.

Previous Wypadek na przejeździe kolejowym - ćwiczenia
Next Pijana matka zajmowała się 2-miesięczną córką

Może to Ci się spodoba

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie. Rezerwacja z wyprzedzeniem obniża koszty nawet o 1/3

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Dzięki rowerzystom miasta Unii zyskują 111 mld euro rocznie

Jak wynika z danych Europejskiej Federacji Rowerzystów wkład finansowy rowerzystów w działalność gospodarczą w centrach miast i lokalnych sklepach Unii Europejskiej wynosi 111 mld euro rocznie. Według badania przeprowadzonego w Brukseli w 2012 roku, zamieniając samochód na rower,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź