Drukarki

Drukarki

Drukowanie jest dzisiaj czynnością całkowicie powszednią i chociaż drukarka jest zaraz na drugim miejscu pod względem przyczyn doprowadzających pracowników do białej gorączki, za klientem oczywiście, to ten rodzaj urządzenia biurowego każdy już ma jako tako oswojony. Mimo to, nasza realna wiedza o drukarkach jest jednak dość ograniczona, by nie powiedzieć szczątkowa. Dlatego warto jest zastanowić się nad kilkoma podstawowymi parametrami tych urządzeń, by przy zakupie dokonać odpowiedniego wyboru.

Typy drukarek

Największe znaczenie w praktyce ma typ posiadanej przez nas drukarki. Podstawowe typy drukarek to:

  • Drukarki atramentowe;
  • Drukarki laserowe;
  • Drukarki igłowe, plotery i inne.

Ostatnia kategoria została potraktowana niczym worek zbierający wszystko inne, ponieważ korzystanie z tego rodzaju drukarek to albo efekt przebywania w skansenie, albo działanie wysoko specjalistyczne, którego ekspertowi tłumaczyć nie trzeba. Dla mas przygotowane są dwie pierwsze drukarki.

Drukarka atramentowa, tak zwana plujka, działa poprzez wypluwanie ze specjalnej dyszy tuszu na kartkę. Takie drukarki są proste i tanie w produkcji, dzięki czemu są dość tanie, chociaż trudno mówić o ich niezawodności. Koszt wydrukowania jednej kartki jest dość wysoki ze względu na ceny tuszu.  Nie jest to też zbyt szybki proces. Tym niemniej, jeśli nasze potrzeby nie są duże, a drukować będziemy mało, przez co na pewno nie zwróci się nam inwestycja w urządzenie drukujące taniej, drukarka atramentowa to niezła opcja.

Drukarka laserowa działa z kolei w oparciu o specjalne tonery, które pod wpływem ładunku elektrycznego i ciepła przenoszą pigment na kartki i go utrwalają. Zaawansowanie technologiczne takich urządzeń sprawia, że są wyraźnie droższe i do tego dodatkowo trzeba dopłacić za możliwość drukowania w kolorze. Wydruk pojedynczej strony jest jednak znacznie tańszy, przez co tego typu drukarki są w zasadzie standardem we wszystkich biurach. Tym bardziej, że tempo ich pracy jest znacznie szybsze.

Wybierz najlepszy papier do druku. Więcej na http://biznesoutfit.pl/blog/papier-do-drukarki-format-kolor-ekologia/rwu_bffv >>

Ważne funkcje

Ogólnie rzecz biorąc, wybór drukarki zależny jest od tego, jaka będzie skala drukowania stosowana przez nas i jak dobrej jakości oczekujemy. Urządzenia tańsze zaoferują oczywiście niższą jakość drukowania, a urządzenia droższe dadzą nam lepszy obraz. Tym niemniej, warto jest jeszcze zwrócić uwagę na kilka innych funkcjonalności, które drukarka może posiadać, ale wcale nie musi ich mieć. Mogą być one dla nas bardzo przydatne.

Takich funkcji jest oczywiście cała masa, ale warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Duplex – zdolność drukarki do drukowania na obu stronach kartki, co w praktyce oznacza zdolność urządzenia do obracania zadrukowywanego papieru;
  • Drukowanie sieciowe – klasyczne drukarki podłączało się kablem do komputera, po czym komputer zaczynał drukowanie. Nowoczesne urządzenia mogą się łączyć z biurowym wifi i powalać na drukowanie wszystkim podłączonym urządzeniom;
  • Skanowanie – skanowanie dokumentów to funkcjonalność, która w drukarkach pojawia się coraz częściej i wraz z upowszechnieniem się tej opcji, powstał w zasadzie nowy typ urządzeń: urządzenia wielofunkcyjne.
Previous Huawei - smartfony na każdą kieszeń
Next 318 zarzutów za oszustwa

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak działają agencje rekrutacyjne?

Pracodawcy zatrudniają agencje rekrutacyjne w celu znalezienia kandydatów do pracy. Agencje rekrutacyjne robią to poprzez badanie wolnych stanowisk, identyfikację wykwalifikowanych osób, sprawdzanie kandydatów i wspieranie pracodawcy podczas wyboru nowego pracownika.

Strefa Biznesu 0 Comments

Niezbędne artykuły biurowe

Aby biuro funkcjonowało sprawnie, a praca posuwała się do przodu, niezbędne są określone artykuły biurowe. Ich wybór jest obecnie tak szeroki, że każdy bez trudu znajdzie to, czego aktualnie potrzebuje.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź