Drukarka niejedno ma imię

Drukarka niejedno ma imię

Drukarki Lobos, z jakimi spotykamy się najczęściej, to urządzenia do których wkładamy kartkę papieru A4, a te na podstawie danych wysłanych do nich z komputera, wykonują wydruk czarno-biały na jednej lub obu stronach włożonej kartki, w zależności od naszych ustawień. Takie drukarki bardzo często mamy w domach, a w firmach są niemal standardowym wyposażeniem biur. Tym niemniej, stanowią tylko jeden z całego wszechświata urządzeń do drukowania, jakie możemy wykorzystywać w warunkach domowych, a także w pracy. Co to za drukarki? O jakich sprzętach mowa?

Drukarki etykiet i metkownice

W przypadku przechowywania najróżniejszych rzeczy, ich inwentaryzacji lub oznaczania dla klientów przed sprzedażą, gigantyczne znaczenie mają wszelkiego rodzaju drukarki etykiet i metkownice. Zazwyczaj są to urządzenia przenośne, przystosowane do nanoszenia etykiet i metek bezpośrednio na taki rodzaj przedmiotu, do którego będą wykorzystywane. Proces drukowania jest na nich bardzo uproszczony i pracownik w czasie bezpośredniej pracy zazwyczaj wybiera tylko kolejną z predefiniowanych opcji, by dokonać oznaczenia rzeczy. Takie ułatwienie pracy to ukłon w kierunku niezawodności i szybkości działania, czyli wartości, które w tego rodzaju pracy są zdecydowanie najbardziej pożądane.

Plotery

Chociaż drukarki Lobos nie obejmują tego rodzaju sprzętu, warto wspomnieć o tak zwanych ploterach. Są to specjalne drukarki, które nie nanoszą oznaczeń na zadrukowywany materiał poprzez tworzenie gęstych punktów pigmentu, ale poprzez rysowanie na nich kresek – linii ciągłych prostych, łamanych lub zakrzywionych. Taki sposób działania jest zazwyczaj zupełnie nieprzydatny i zbędnie skomplikowany, ale ma swoje specjalne zastosowania. Jest to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w tworzeniu wykresów, jak również w przygotowywaniu map. Mapa wydrukowana w klasyczny sposób będzie zawsze bardziej lub mniej rozmazana, a taka mapa będzie praktycznie idealna.

Drukarki laserowe i atramentowe

Największym działem drukarek, jakie interesują nas na co dzień, są oczywiście drukarki Lobos atramentowe oraz laserowe. Dla osoby, która drukarki Lobos będzie wykorzystywała w taki sposób, że naciśnie przycisk drukowania i poczeka na wydruk, nie ma między nimi praktycznie żadnej różnicy, może z wyjątkiem poziomu hałasu i wydzielanego ciepła w czasie pracy. Obie te kwestie mogą pozostać jednak zupełnie niezauważone.

Dla osoby, która kupuje drukarki Lobos dla swojej firmy i musi się zainteresować tym, co realnie nabywa, różnic jest jednak znacznie więcej. Skupiają się one na różnicach dzielących wykorzystywane technologie, co należy rozumieć w taki sposób, że obie drukarki zupełnie inaczej tworzą obraz. W ujęciu praktycznym trzeba wiedzieć tyle, że proste i tanie drukowanie niewielkiej ilości kopii to drukarki atramentowe, a drukarki laserowe to szybkie i praktyczne drukowanie bardzo dużych ilości kopii wydruków czarno-białych lub kolorowych, co jest jednak trochę droższe. W biurach trudno już spotkać drukarki atramentowe.

Więcej na kandcompany.pl

Previous Hurtownia fryzjerska - co powinno znajdować się w jej ofercie?
Next Huawei - smartfony na każdą kieszeń

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Coraz więcej urzędów wdraża płatności mobilne

Opłaty w urzędach, w tym opłaty skarbowe, coraz częściej można uiszczać za pomocą smartfonów. Aby zapłacić za rejestrację pojazdu czy wydanie dokumentów, nie trzeba już wypłacać gotówki ani szukać okienka kasowego. Można to

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarki

Drukowanie jest dzisiaj czynnością całkowicie powszednią i chociaż drukarka jest zaraz na drugim miejscu pod względem przyczyn doprowadzających pracowników do białej gorączki, za klientem oczywiście, to ten rodzaj urządzenia biurowego

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!