Drukarka niejedno ma imię

Drukarka niejedno ma imię

Drukarki Lobos, z jakimi spotykamy się najczęściej, to urządzenia do których wkładamy kartkę papieru A4, a te na podstawie danych wysłanych do nich z komputera, wykonują wydruk czarno-biały na jednej lub obu stronach włożonej kartki, w zależności od naszych ustawień. Takie drukarki bardzo często mamy w domach, a w firmach są niemal standardowym wyposażeniem biur. Tym niemniej, stanowią tylko jeden z całego wszechświata urządzeń do drukowania, jakie możemy wykorzystywać w warunkach domowych, a także w pracy. Co to za drukarki? O jakich sprzętach mowa?

Drukarki etykiet i metkownice

W przypadku przechowywania najróżniejszych rzeczy, ich inwentaryzacji lub oznaczania dla klientów przed sprzedażą, gigantyczne znaczenie mają wszelkiego rodzaju drukarki etykiet i metkownice. Zazwyczaj są to urządzenia przenośne, przystosowane do nanoszenia etykiet i metek bezpośrednio na taki rodzaj przedmiotu, do którego będą wykorzystywane. Proces drukowania jest na nich bardzo uproszczony i pracownik w czasie bezpośredniej pracy zazwyczaj wybiera tylko kolejną z predefiniowanych opcji, by dokonać oznaczenia rzeczy. Takie ułatwienie pracy to ukłon w kierunku niezawodności i szybkości działania, czyli wartości, które w tego rodzaju pracy są zdecydowanie najbardziej pożądane.

Plotery

Chociaż drukarki Lobos nie obejmują tego rodzaju sprzętu, warto wspomnieć o tak zwanych ploterach. Są to specjalne drukarki, które nie nanoszą oznaczeń na zadrukowywany materiał poprzez tworzenie gęstych punktów pigmentu, ale poprzez rysowanie na nich kresek – linii ciągłych prostych, łamanych lub zakrzywionych. Taki sposób działania jest zazwyczaj zupełnie nieprzydatny i zbędnie skomplikowany, ale ma swoje specjalne zastosowania. Jest to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w tworzeniu wykresów, jak również w przygotowywaniu map. Mapa wydrukowana w klasyczny sposób będzie zawsze bardziej lub mniej rozmazana, a taka mapa będzie praktycznie idealna.

Drukarki laserowe i atramentowe

Największym działem drukarek, jakie interesują nas na co dzień, są oczywiście drukarki Lobos atramentowe oraz laserowe. Dla osoby, która drukarki Lobos będzie wykorzystywała w taki sposób, że naciśnie przycisk drukowania i poczeka na wydruk, nie ma między nimi praktycznie żadnej różnicy, może z wyjątkiem poziomu hałasu i wydzielanego ciepła w czasie pracy. Obie te kwestie mogą pozostać jednak zupełnie niezauważone.

Dla osoby, która kupuje drukarki Lobos dla swojej firmy i musi się zainteresować tym, co realnie nabywa, różnic jest jednak znacznie więcej. Skupiają się one na różnicach dzielących wykorzystywane technologie, co należy rozumieć w taki sposób, że obie drukarki zupełnie inaczej tworzą obraz. W ujęciu praktycznym trzeba wiedzieć tyle, że proste i tanie drukowanie niewielkiej ilości kopii to drukarki atramentowe, a drukarki laserowe to szybkie i praktyczne drukowanie bardzo dużych ilości kopii wydruków czarno-białych lub kolorowych, co jest jednak trochę droższe. W biurach trudno już spotkać drukarki atramentowe.

Więcej na kandcompany.pl

Previous Hurtownia fryzjerska - co powinno znajdować się w jej ofercie?
Next Huawei - smartfony na każdą kieszeń

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Od stycznia podatki dla firm będą uproszczone

Proponowane przez rząd ułatwienia podatkowe dla firm to prawdziwa rewolucja – ocenia Mariusz Rutke z Wyższej Szkoły Bankowej. Osoby zarabiające do tysiąca zł będą mogły nie rejestrować działalności. To dla nich szansa na wyjście z szarej

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarki

Drukowanie jest dzisiaj czynnością całkowicie powszednią i chociaż drukarka jest zaraz na drugim miejscu pod względem przyczyn doprowadzających pracowników do białej gorączki, za klientem oczywiście, to ten rodzaj urządzenia biurowego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź