Drukarka laserowa

Drukarka laserowa

Drukarka laserowa przyda się w każdym domu, a tym bardziej biurze. Jak dokonać właściwego jej wyboru?

Do czego ją wykorzystasz?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wybrać przy wyborze drukarki laserowej, jest to, do czego ją wykorzystasz: czy wydrukujesz na niej tekst, zdjęcia, diagramy lub rysunki? Najczęstszym zastosowaniem drukarki laserowej jest oczywiście tekst. Oczywiście, jeśli twoja drukarka laserowa jest kolorowa – pozwoli ci to wydrukować na niej zdjęcia. Jednak drukarka atramentowa jest bardziej odpowiednia do tych celów. Drukarka laserowa A3 może być użyteczna podczas drukowania rysunków i schematów, ale zadaj sobie pytanie: jak często potrzebujesz tej funkcji?

Faktem jest, że każda drukarka laserowa ma zalecaną liczbę arkuszy do drukowania miesięcznie. Oczywiście, jeśli chcesz wydrukować kilka razy więcej arkuszy, urządzenie nie wyłączy się w proteście, wykona zadanie tak, jak powinno, ale zwiększone obciążenie spowoduje awarię drukarki laserowej, wcześniej niż powinno. Ponadto kupowanie bardziej produktywnych modeli (jeśli ta wydajność zostanie w pełni wykorzystana) może być znacznie bardziej opłacalne (niższe koszty konserwacji). Ta ostatnia uwaga dotyczy więcej niż zakupu drukarki w biurze, do użytku domowego wystarczy drukarka laserowa z obciążeniem 1000-2000 kopii miesięcznie.

Rozdzielczość

Rozdzielczość drukowania zależy od liczby punktów na cal, które drukarka laserowa może wydrukować (wskazanych w dpi). Do normalnego drukowania tekstu wystarcza 300 x 300 dpi, najczęściej 600 x 600 dpi – drobne szczegóły (lub mały tekst) będą wyglądać wystarczająco dobrze podczas korzystania z tej drukarki. Istnieje również tak zwana interpolowana rozdzielczość 1200 x 1200 dpi, która jest osiągana sztucznie za pomocą specjalnego pakietu oprogramowania. Jakość wydruku urządzenia o tak sztucznie zwiększonej rozdzielczości będzie naturalnie gorsza niż „natywna” 1200 x 1200 dpi, ale lepsza niż zwykle 600 x 600 dpi (co naszym zdaniem jest wystarczające). Faktem jest, że drukarka laserowa jest dziś urządzeniem do zapamiętywania. W związku z tym, naciskając przycisk „drukuj” musisz mieć świadomość, że wszystkie informacje są przesyłane do drukarki, która musi przechowywać je w pamięci RAM przez cały czas, aż do wydrukowania całego dokumentu. Do codziennego drukowania wystarczy 2 Mb, ale jeśli planujesz wydrukować ciężkie pliki pdf lub prezentacje PowerPoint, zalecamy zakup drukarki laserowej z dużą ilością pamięci RAM. Drukarka laserowa może również mieć złącze do podłączenia dodatkowych modułów pamięci RAM (i zwiększania jej w ten sposób w przyszłości). Jest to szczególnie wygodne, jeśli nadal nie masz całkowitej pewności, którą drukarkę laserową kupić. Procesor drukarki (a raczej jej częstotliwość) pokazuje szybkość działania urządzenia. Częstotliwość od 100 MHz i więcej będzie wystarczająca. Szybkość drukowania wskazuje liczbę stron, które drukarka laserowa może wydrukować na minutę. Ten parametr musi wynosić co najmniej 20 stron na minutę. Podobnie jak poprzednia funkcja, nie należy stawiać na pierwszym miejscu prędkości drukowania (jest ona najczęściej wykorzystywana przez producentów do prezentacji modelu jako superszybkiego i odpowiednio lepszego). Rzeczywiście, jeśli drukarka laserowa drukuje nie 24, ale na przykład 26 kopii na minutę, wtedy drukując, powiedzmy, 50 arkuszy, zaoszczędzisz tylko 13 sekund za każdym razem. Pomyśl, jak ważne może to być dla Ciebie?

Previous Polerka samochodowa obrotowa
Next Telefon z dobrym aparatem

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Od stycznia podatki dla firm będą uproszczone

Proponowane przez rząd ułatwienia podatkowe dla firm to prawdziwa rewolucja – ocenia Mariusz Rutke z Wyższej Szkoły Bankowej. Osoby zarabiające do tysiąca zł będą mogły nie rejestrować działalności. To dla nich szansa na wyjście z szarej

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak działają agencje rekrutacyjne?

Pracodawcy zatrudniają agencje rekrutacyjne w celu znalezienia kandydatów do pracy. Agencje rekrutacyjne robią to poprzez badanie wolnych stanowisk, identyfikację wykwalifikowanych osób, sprawdzanie kandydatów i wspieranie pracodawcy podczas wyboru nowego pracownika.

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź