Doradzamy: Co położyć na stare płytki w kuchni?

Doradzamy: Co położyć na stare płytki w kuchni?

Twoja płytka, która służyła ci przez kilka lat, stopniowo traci swoje dawne piękno i atrakcyjność, ale nie planujesz wymieniać jej na nowe? W takim przypadku możesz odświeżyć płytki lub zmienić ich wygląd za pomocą prostych napraw. Możesz wykonać tę pracę samodzielnie i bez ponoszenia kosztów finansowych. Po pierwsze konieczna będzie aktualizacja szwów, a po drugie częściowa wymiana uszkodzonych elementów płytek. Jak zaktualizować stare płytki w kuchni lub łazience i co jest do tego potrzebne?

Odnowienie szwów

Aby odnowić szwy możesz użyć Domestos lub domowej mieszanki, która składa się z następujących składników:

  • Sok cytrynowy
  • Soda
  • Woda
  • Ocet winny.

Mieszankę nakładamy się na szwy za pomocą starej szczoteczki do zębów, a następnie po 15 minutach dokładnie zmywamy czystą wodą. Po wykonaniu – szwy między płytkami będą świecić na biało.

Nowa fuga

Jako optymalną opcję wykończenia wielu projektantów radzi po prostu wymienić fugę, aby zaktualizować starą płytkę w kuchni. Oznacza to, że jeśli stare płytki w kuchni są jasne, musisz wziąć ciemną fugę i odwrotnie. Postępujemy w następujący sposób:

  • Bierzemy do rąk nóż do farby i usuwamy starą zaprawę;
  • Łączymy płytki nową fugą;
  • Nakładamy ją gumową szpatułką;
  • Usuwamy resztki z powierzchni płytek czystą szmatką.

Ważne! Starą zaprawę należy ostrożnie usunąć, ponieważ czasami jest ona jedynym spoiwem, które utrzymuje płytkę na ścianie.

Naklejki winylowe

To najszybszy i najtańszy sposób odnowienia płytek. Sklepy internetowe oferują ogromny asortyment naklejek w różnych kolorach i fakturach, gotowe obrazy i panele, drobne kompozytowe elementy dekoracyjne. Takie produkty nie wytrzymują długo w wilgotnych warunkach i ostatecznie wymagają wymiany, ale łatwo je nałożyć i są tanie, co pozwala nam co pewien czas odnawiać płytki. Aby winyl mocno przylegał, powierzchnię płytki należy najpierw oczyścić i odtłuścić. Następnie usuń powłokę ochronną od strony kleju, przymocuj do płytki i wygładź. Dzięki tak prostym i niedrogim metodom możesz całkowicie odświeżyć wnętrze kuchni lub łazienki i nadać okładzinie ściennej nowy, ciekawy wygląd. Regularna pielęgnacja i wietrzenie kuchni przedłuży żywotność materiałów wykończeniowych oraz zapobiegnie uszkodzeniom zaprawy przez pleśń.

Pistolet natryskowy

Aby odświeżyć płytki w kuchni, wystarczy selektywnie wymienić kilka płytek. Na przykład, jeśli płytki są ułożone w jednym kolorze, to wstawienie kafelków ze zdjęciami, pozwala uzyskać bardzo ciekawą opcję aranżacji wnętrza. Najpierw delikatnie wyczyść fugę wokół płytki, którą chcesz wymienić. Wywierć kilka otworów w środku płytki. Teraz, łamiąc płytkę na kilka części z otworami, usuń części dłutem. Podczas usuwania środkowych części można podważyć dłutem od środka do krawędzi płytki i usunąć pozostałe elementy. Potem usuń resztki roztworu z witryny. Teraz wystarczy nałożyć płytkę, wyrównując jej położenie poziomicą i wsuwając plastikowe krzyżyki w szwy, aby dostosować szerokość szwów. Następnego dnia zdejmij krzyżyki i przetrzyj szwy. Przy odpowiedniej pielęgnacji płytki mogą służyć nam przez długi czas, zachowując niemal swój pierwotny wygląd.

Więcej o możliwościach renowacji starych płytek w kuchni znajdziesz na https://wybierz-plytke.pl/plytki-do-kuchni/co-polozyc-na-stare-plytki-w-kuchni/oxne_olat

Previous Ticwatch – cena oraz kilka ważnych informacji
Next Jak stworzyć zestaw audio, który zagra na miarę naszych oczekiwań?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Telefon z dobrym aparatem

Smartfon to inteligentny telefon, który ma zdecydowanie więcej możliwości niż tradycyjny telefon komórkowy. Wybierając smartfon zwracamy uwagę na bardzo różne parametry. Wiele osób szuka takiego modelu, który będzie można robić

Life&Style 0 Comments

Ticwatch – cena oraz kilka ważnych informacji

Przyjrzyjmy się inteligentnym zegarkom – Ticwatch. Większość z nich produkowanych jest przez chińskie firmy, zarówno na własnym systemie operacyjnym Ticwear OS (opracowanym w oparciu o system Android), jak i na

Life&Style 0 Comments

Wyjazd zagraniczny na narty bez polisy może być bardzo kosztowny

Koszty leczenia narciarskich kontuzji za granicą są znacznie wyższe niż w Polsce. Nie mówiąc już o kosztach ewentualnego transportu poszkodowanego ze stoku do szpitala. Dlatego wyjazd bez specjalnej turystycznej polisy może być

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź