Dokumenty pofune – zadbaj o ich zniszczenie

Dokumenty pofune – zadbaj o ich zniszczenie

W każdej firmie generuje się bardzo wiele różnych dokumentów, które mogą mieć istotne znaczenie dla prowadzonej działalności, a znajdujące się na tych dokumentach informacje nie powinny docierać do obcych osób. Z tego względu w firmach niszczarka powinna być elementem standardowym jeśli chodzi o przygotowywane wyposażenie. To właśnie dzięki niej zdecydowanie łatwiej będzie można zadbać o bezpieczeństwo i poufność gromadzonych informacji. Mamy również takie dokumenty, które muszą być w skuteczny sposób zniszczone, wymagać może tego prawo. Dlatego trudno wyobrazić sobie dobrze funkcjonującą współczesną firmę, bez działającej na wysokim poziomie niszczarki.

Zróżnicowane niszczarki dostępne na rynku

Niszczarka to sprzęt, który ma odpowiadać za zniszczenie dokumentów w taki sposób, by ich ponowne odczytanie nie było możliwe. Jednak w ten sposób można powiedzieć ogólnie o niszczarce, w praktyce te urządzenia jakie są dostępne na rynku są dużo bardziej zróżnicowane i dostajemy bardzo duży wybór różnych sprzętów. Dlatego jeśli ktoś będzie chciał kupić niszczarkę stawać będzie przed trudnym zadaniem. Warto więc nieco bliżej zapoznać się z tym jakie sprzęty dostępne są na rynku i czym tak naprawdę te proponowane nam obecnie niszczarki różnią się między sobą.

Stopień zniszczenia dokumentów

Jeśli chodzi o podstawowe elementy wyróżniające niszczarki to będzie to stopień zniszczenia dokumentów jakie zostaną w nich umieszczone. Odnosi się do tej kwestii norma DIN, która klasyfikuje kilka stopni zniszczenia dokumentów. Im wyższy stopień tym mniejsza jest wielkość ścinki jaka powstaje po zniszczeniu dokumentu. Może dojść do poziomu, w którym ścinka będzie miała nie więcej niż 5 mm2 powierzchni i tym samym odczytanie dokumentów nie będzie w ogóle możliwe.

Zobacz ranking najlepszych niszczarek do dokumentów >>

Podstawowy sprzęt może jednak niszczyć dokument w ramach poziomu pierwszego gdy ścinka będzie miała 12 mm szerokości i poniżej 2000 mm2 powierzchni. Taki poziom zniszczenia można wykorzystać wyłącznie dla dokumentów ogólnych, bez danych osobowych. Jeśli dokument będzie miał prywatny charakter i duże znaczenie dla firmy stopień zniszczenia powinien być dużo większy. Wydaje się, żę dla firm taką podstawą będzie poziom, w którym ścinka nie będzie miała więcej niż 2 mm szerokości i tym samym odczytanie dokumentów poufnych także nie będzie możliwe. W przypadku ściśle tajnych dokumentów o dużym znaczeniu trzeba decydować się na niszczarkę o najwyższych poziomach normy DIN pamiętając oczywiście, że takie sprzęty będą również stosunkowo drogie.

Dodatkowe funkcje w niszczarkach

W oferowanych sprzętach można obecnie znaleźć sporo różnych dodatkowych funkcji, które mają gwarantować między innymi bezpieczną pracę takiego urządzenia. Opcje takie jak zablokowanie ostrzy przy wsunięciu palców w szczelinę, zatrzymanie pracy noży przy zakleszczeniu czy bieg wsteczny, gdy papier się zakleszczy. Ewentualnie można również mieć czujniki sygnalizujące zapełnienie kosza ze ścinkami. Dodatkowe funkcje na pewno będą przydatne i ułatwią wykorzystywanie sprzętu.

Previous Recenzja Pocophone F1 od Xiaomi
Next Radzimy! Ostrzegamy! Informujemy!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tymczasowy areszt dla 33-letniego bandyty

Bytomski sąd tymczasowo aresztował 33-latka. Mężczyzna tydzień temu napadł na ulicy na 26-latka pryskając mu w twarz gazem. Bytomianin zabrał pokrzywdzonemu portfel z dokumentami oraz pieniędzmi. Ustalony rysopis sprawcy pomógł

Wiadomości 0 Comments

AKCJA „SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA” JUŻ 24 CZERWCA

Już 24 czerwca bytomska drogówka oraz stacja kontroli pojazdów przy ul. Strzelców Bytomskich 40, zaprasza na bezpłatną kontrolę stanu technicznego pojazdu. Akcja „SPRAWNY SAMOCHÓD = BEZPIECZNA RODZINA” odbędzie się w

Wiadomości 0 Comments

Pijana 25-latka zajmowała się dzieckiem

Ponad 1,2 promila alkoholu miała 25-letnia bytomianka, która zajmowała się 3-miesięczną córką. Policjantów powiadomili pracownicy MOPR-u, którzy przekazali dziecko do szpitala. Matka dziewczynki usłyszała już zarzut. Odpowie teraz przed prokuratorem.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź