5 Korzyści płynących z makijażu mineralnego

5 Korzyści płynących z makijażu mineralnego

Mineralne trendy w makijażu wciąż rosną, ponieważ użytkownicy decydują się na kosmetyki naturalne. Ta zmiana w trendach kosmetycznych nie jest zaskoczeniem, ponieważ makijaż mineralny oferuje konsumentom wiele korzyści w porównaniu z makijażem tradycyjnym. Wolne od zatykających skórę sztucznych składników, można by twierdzić, że makijaż mineralny może lepiej wyglądać na skórze i poprawić ogólną kondycję cery. Dermatolodzy podkreślają, że makijaż mineralny może dostarczyć pięciu dodatkowych korzyści zdrowotnych, aby przywrócić Twojej skórze równowagę.

  1. Makijaż mineralny oferuje wbudowany filtr przeciwsłoneczny

Makijaż mineralny zawiera składniki takie jak mika, tlenek żelaza, tlenek cynku i tytan. Dwa z tych składników, dwutlenek tytanu i tlenek cynku, są powszechnie stosowanymi składnikami tworzącymi filtr przeciwsłoneczny. Składniki te zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jednak dermatolodzy NJ top zalecają stosowanie makijażu mineralnego w połączeniu z codziennym preparatem nawilżającym do twarzy SPF, ponieważ makijaż mineralny nie zawiera znacznej ilości kluczowych składników, które w pełni blokują szkodliwe promienie słoneczne, jak również filtra przeciwsłonecznego.

  1. Makijaż mineralny zapewnia lepsze pokrycie

Tradycyjny makijaż może bardzo dobrze ukrywać niedoskonałości skóry, takie jak worki pod oczami, nierównomierny koloryt skóry, przebarwienia, uszkodzenia spowodowane słońcem i ciemne plamy. Jednak tradycyjne podkłady na bazie płynów, korektora i pudru nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem i nie są szczególnie zdrowe dla Twojej skóry. Czy wiesz, że produkty te mogą uniemożliwiać uzyskanie zdrowej skóry? Ciągłe nakładanie grubych warstw podkładu w celu ukrycia niedoskonałości może faktycznie uniemożliwić skórze oddychanie. Wydłuża to lub pogarsza wszelkie zaczerwienienia, suchość i przebarwienia. To z kolei powoduje ciągłą potrzebę stosowania kolejnych warstw makijażu, a tym samym zatykanie porów.

Natomiast makijaż mineralny zapewnia podobne pokrycie i zdrowy, promienny wygląd przy użyciu naturalnych składników. Tradycyjne kosmetyki używają talku jako środka wypełniającego, aby stworzyć na skórze cięższe podłoże, co skutkuje mniejszą pigmentacją. Słabo przebarwiony podkład prowadzi do większej ilości warstw produktu, aby osiągnąć pożądany wygląd i pokrycie. Tymczasem makijaż mineralny nie zawiera talku i daje pigmentowane i naturalne wykończenie.

  1. Makijaż mineralny zapewnia dłuższe użytkowanie i zmniejszone starzenie się

Być może pamiętasz, jak tradycyjny podkład oddziałuje na Twoją skórę; jest ciężki i często osadza się w zagnieceniach, drobnych zmarszczkach i bruzdach. Tymczasem makijaż mineralny jest lekki i nie osadza się na drobnych zmarszczkach, co zapobiega matowieniu i starzeniu się skóry. Makijaż mineralny jest również odporny na zmienne temperatury; utrzymuje się w wysokiej temperaturze lub wodzie, zamiast rozpływać się jak makijaż tradycyjny, nie powoduje swędzenia ani łuszczenia się w niskich temperaturach.

  1. Mineralne formuły makijażu są dla wszystkich typów skóry

Czy wiesz, że osoby o skórze tłustej, trądzikowej, wrażliwej lub mieszanej mogą odnieść korzyści ze stosowania makijażu mineralnego? Makijaż mineralny jest uniwersalny dla wszystkich typów skóry. Jeśli nie jesteś pewna swojego dokładnego typu skóry, doświadczona dermatolog może najlepiej zidentyfikować Twój typ skóry i wybrać idealny podkład mineralny. Jednak bez względu na typ skóry, ważne jest, aby przed nałożeniem makijażu codziennie nawilżać twarz. Pozwoli to na stworzenie dobrze nawilżonej powierzchni, dzięki której makijaż mineralny będzie najlepiej utrzymywał się na skórze. W przypadku skóry tłustej, rozważ zastosowanie pudru na bazie matowej na obszarze strefy t, aby zapobiec gromadzeniu się tłuszczu. Natomiast osoby o bardziej suchej skórze mogą spróbować użyć nawilżającej mgiełki, która wchłonie cząsteczki, odmładzając i odświeżając skórę.

  1. Makijaż mineralny pomaga ukoić wrażliwą skórę

Osoby o skórze wrażliwej mogą być bardziej podatne na swędzenie, suchość, uczucie kłucia lub pieczenia, uderzenia lub ule podczas stosowania ogólnych produktów do pielęgnacji skóry lub makijażu. Z tego powodu specjaliści od pielęgnacji skóry skłaniają się ku makijażowi mineralnemu, ponieważ jest on niekomedogenny; nie zatyka porów i pozwala skórze oddychać. Składniki znajdujące się w makijażu mineralnym posiadają właściwości przeciwzapalne, które pomagają skórze z problemami. Makijaż mineralny jest również wolny od sztucznych barwników, olejków, perfum i konserwantów, które często zatykają pory i podrażniają skórę.

Właściwości te sprawiają, że makijaż mineralny jest idealnym wyborem dla osób cierpiących na choroby skóry takie jak trądzik, ponieważ stosowanie makijażu mineralnego nie spowoduje pęknięć. Osoby cierpiące na egzemy mogą stwierdzić, że stosowanie makijażu mineralnego zmniejszy reakcje. Co więcej, eksperci twierdzą, że makijaż mineralny może skutecznie przyczynić się do zmniejszenia zaczerwienień spowodowanych trądzikiem różowatym.

Właściwy makijaż, aby uzyskać wyraźniejszy makijaż

Makijaż mineralny ma wiele zalet w porównaniu z makijażem tradycyjnym, który okazuje się być zdrowszą opcją makijażu. Osiągnięcie zdrowej cery i promiennej skóry rozpoczyna się od oceny dokonanej przez certyfikowanego dermatologa. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz osiągnąć bardziej wyrównaną cerę, skontaktuj się już dziś z najbliższą Ci osobą z New Jersey dermatologiem!

http://pieknanaturalnie.com.pl/

Previous Sekrety wosku samochodowego
Next Jak często powinieneś myć swój samochód?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wielu prawników uprawia triathlon. To sposób na odreagowanie stresu

Prawo jest dla aktorki prawdziwą pasją, choć praca w charakterze radcy prawnego wiąże się z dużym stresem. Sposobem na odreagowanie negatywnych emocji jest dla Joanny Jabłczyńskiej sport, m.in. triathlon. Jej zdaniem dyscyplinę tę uprawia

Life&Style 0 Comments

Żywność dla osób dbających o piękny uśmiech

Niektóre produkty spożywcze są dla naszych zębów lepsze niż inne. Które są najlepsze? Mleko – najlepszy napój dla zębów. Ma dużo wapnia i innych ważnych składników. Ma odczyn zasadowy, co

Life&Style 0 Comments

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Jeśli diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny (są), co to za pierścionek zaręczynowy? Zastanawiając się nad tym, zadamy Ci jeszcze jedno trudne pytanie: ile w pierwszej kolejności należy wydać na pierścionek

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź